Česká mateří kašička lyofilizovaná

Kód: 7.8
390 Kč / ks
Skladem
  • Čistý včelí produkt z České republiky.
  • Obsahuje vyvážený komplex látek.
  • Blahodárně působí na lidský organismus.
  • Balení obsahuje 10 dávek.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Mateří kašička - pokrm královen

„Včelí mateří kašička je v úlu vyhrazena pro včelí matku a mladé včelí larvy, které potřebují dostatek energie. Díky konzumaci mateří kašičky po celý život má včelí královna až 20x delší život než dělnice. Kašička matce dodává velkou životní sílu a navrch ještě porci vitamínů a minerálů.“

                                                                                                                                       Milan Pleva, zakladatel rodinné firmy

 

 

Mateří kašička je čistý včelí produkt s charakteristickou vůní a nakysle kořeněnou chutí.

Ze všech druhů potravy, kterou včely konzumují, je mateří kašička tou nejvíce exkluzivní. Včelám totiž dodává nejvíce živin. Právě proto je největším konzumentem kašičky včelí matka, která se po plástvi pohybuje v doprovodu několika včel krmiček – ty se o ni starají a mateří kašičku jí soustavně nabízejí.

Právě díky konzumaci mateří kašičky má matka mimořádně velkou vitalitu v plodování a dožívá se výrazně vyššího věku než ostatní včely. Kromě včelí královny se kašičkou ze začátku krmí také mladé larvy včel, je totiž potřeba jejich rychlý vývoj.

Mateří kašička je poměrně citlivá látka, která nesnáší styk s kovy. Proto nezapomeňte, že není dobré nabírat ji kovovou lžičkou!

Škodí jí také sluneční světlo, teplo, kyslík a jakékoli nečistoty. Po získání se proto musí ihned chladit, nebo konzervovat. 

Tato kašička je zpracována moderním způsobem – lyofilizací.

Lyofilizace je proces hlubokého zamražení a vysušení, který zajištuje zachování specifických vlastností mateří kašičky. Výhodou lyofilizace je právě to, že odpadají starosti s opatrným skladováním mateří kašičky. Nemusíte se tak bát, že ztratí své původní vlastnosti, i pokud přijde do styku s okolním vzduchem.

Díky lyofilizaci je navíc kašička více koncentrovaná a užívat jí tak stačí opravdu malé množství. Zároveň se jedná o metodu, při které není nutné nic přidávat, a tak si kašička ponechává stejné vlastnosti jako při konzumaci začerstva.

 

 

Jak mateří kašička vzniká?

Mateří kašičku vylučují výhradně včely mladušky, což jsou včely, kterým je mezi 6-14 dny.

K tvorbě mateří kašičky využívají včelí pyl, který zpracovávají ve svých hltanových žlázách, ze kterých mateří kašičku pak vylučují.

Pyl je důležitý nejen pro tvorbu mateří kašičky, ale slouží i jako „včelí chléb“, tedy základní potravina pro celé včelstvo. Právě z něj si včelí mateří kašička přebírá důležité složky.

 

Návod k použití:

  • Mateří kašičku si dopřejte nejlépe ráno nalačno 20 minut před jídlem. Přiloženou odměrkou naberte mateří kašičku. Ideální dávky 200 mg dosáhnete, pokud kašička v odměrce bude sahat cca 1 milimetr pod okraj odměrky (plná odměrka je 230 mg).
  • Dávku mateří kašičky, vysypte na polévkovou lžíci (plastovou, dřevěnou, nebo keramickou – nesmí být kovová!) a přidejte další dvě odměrky vody. Důkladně promíchejte odměrkou, aby se mateří kašička rozpustila.
  • Nechte minimálně 1 minutu rozplynout pod jazykem a poté spolkněte.
  • Odměrku umyjte a vysušte.


Po otevření spotřebujte do 4 týdnů. Užívejte 1 dávku denně. Nepřekračujte stanovené denní dávkování.

Pro preventivní posilnění organismu stačí podání tří dávek týdně. Opatrnosti je třeba u alergiků na včelí produkty. Mateří kašičku lze podávat i několik týdnů (40 dní = 6 týdnů). Kúru je vhodné opakovat několikrát za rok, nejlépe v jarních měsících.

Upozornění: Nevhodné pro děti, alergiky, těhotné a kojící ženy, dále při nádoru prsu, dělohy nebo vaječníků. Při onkologických onemocněních nedoporučujeme. Skladuje se v suchém a tmavém prostředí při pokojové teplotě. Mateří kašička nesmí přijít do styku s kovem.

 

Hmotnost:

2 g

 

1 balení - sklenička obsahuje 2000 mg.
Jedna dávka činí 200 – 230 mg.
Země původu: Česká republika

 

Vzhledem k nařízení Evropského parlamentu a Rady evropského společenství č. 1924/2006 nesmíme u mateří kašičky uvádět žádné další informace a zdravotní tvrzení (více informací). O konkrétních účincích mateří kašičky si proto, prosíme, přečtěte v externích zdrojích na internetu.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: