Zbirovia Včelařské kladívko 380g

Kód: 519/380
589 Kč / ks
Skladem
  • Materiál ocel s vysokou tvrdostí, násada z jasanu.
  • Hmotnost hlavy 380g.
  • Kvalitní český výrobek.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Včelařské kladívko Zbirovia je určené pro včelaře na truhlářské a tesařské práce spojené se včelařením.

Jeho tvar vychází ze včelí buňky a kladívka používaného v truhlářské praxi. Hlavní úderová strana kladívka ve tvaru šestihranu tak symbolizuje včelaření, druhá strana kladívka (nos kladívka) umožňuje snadné zatloukání hřebíčků a hřebíků i v těžko přístupných místech. Kladívko zároveň umožňuje opravy včelích rámečků, které jsou sbíjené hřebíčky nebo sponkami.

Kladívko se vyrábí ve dvou váhových kategoriích. Menší kladívko o hmotnosti 380 gramů je určené především na stloukání včelích rámků hřebíčky délky 28 – 32 mm. Jeho max. využitelnost je pro zatloukání hřebíků o délce až 60 mm. Větší kladívko o hmotnosti 650 gramů je určené pro větší truhlářské a tesařské práce nejen při včelaření, díky své hmotnosti umožňuje zatloukat hřebíky o délce 60 - 120 mm.

Pro výrobu kladívka je používán materiál C45 a úderová plocha je kalená (včetně nosu) na tvrdost 53-57 HRC. Vstupní polotovar na výrobu kladívka je zahříván pomocí indukčního ohřevu na předepsanou kovací teplotu v rozmezí 900-1250 °C. Ohřátý materiál je dále vložen do kovacích zápustkových bloků a pomocí pěchovacího, předkovacího a kovacího postupu vytvarován do předepsaného tvaru a velikosti. Po ostřižení přebytečného materiálu a otryskání je výkovek předán na pracoviště pro kalibrování výsledného tvaru a rozměrů před obráběním. Hlava kladiva je následně frézována (úderový konec), broušena, kalena (ploska i nos), popuštěna v komorových pecích, otryskána, nalakována, oleštěna a nasazena na násadu z jasanového dřeva.

Doplňkové parametry

Kategorie: Dárkové předměty
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: