27.7.-30.7.2024 DOVOLENÁ Objednávky uhrazeny v pátek od 10 hod budou odesílány opět od středy 31.7.2024. Děkujeme za pochopení.

Lysoň Zařízení na pastování medu 70l (230 V)

Kód: W20088A_Z
Dotace
Značka: Lysoň
31 050 Kč / ks
Skladem
  • Automatické ovládání.
  • Objem 70 l
  • Napájení 230 V
  • Rychlost otáček míchadla 36 ot/min.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zařízení na pastování medu 70 l (230 V) má náležitě zkonstruovanou míchací vrtuli z nerezové kyselinovzdorné oceli, umožňující důkladné pastování medu.

Celý proces probíhá v opakujících se cyklech "práce - pauza". Pastovač je přednastaven na 15 minut míchání a 1 hodina pauza, ale je možné časování regulovat dle Vašich požadavků.

Správně pastovaný med má konzistenci podobnou máslu.

Pastování medu
Čerstvý med je hustý a průzračný. Po určitém čase však podléhá přírodní krystalizaci. Ideální teplota pro krystalizaci je 16-18 °C. Při vyšších teplotách se tento proces zpomalí, ale krystalky mají větší rozměry.
Zahřátí medu na teplotu okolo 40 °C na delší dobu má za následek, že med přejde ze stavu zkrystalizovaného do stavu tekutého.
Zařízení na pastování medu má speciální mechanické míchadlo, které umožňuje rekrystalizaci, díky které med získá ideální konzistenci.
Pastování je vlastně řízená krystalizace mající za cíl vytvoření mnoha drobných krystalků medu a zamezení jejich růstu. Správně pastovaný med má konzistenci podobnou máslu. Takto upravený med je vhodný k dlouhodobému skladování.

Doplňkové parametry

Kategorie: Pastování
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: